Firma ISCAREX s.r.o.ISCAREX pohárTermínovka 2024KraličákCestování s Honzou
Hlavní strana
Podporují nás
ISCAREX, s.r.o.ISCARPardubický krajČeský běhBackground

Úvod do sezóny

V sobotu 4. ledna 2020 se sešlo na tradičním zahájení nového běžeckého roku v Ústí nad Orlicí na Mendriku 23 žen a dívek a 72 mužů a chlapců. Teplota kolem nuly a zatažená obloha byla pro běh příjemná. Bahnitý byl jen začátek trati, další úseky již byly schůdné. Po vánočním doplňování energie byl tento necelé 2 km dlouhý kopec dost náročný, ale všichni se s ním po svém vypořádali. Nejrychleji byl nahoře junior David Bílek v čase 9:53 minut a juniorka Míša Šilarová (13:29 min).

Iscarex pohár 2020 začne v neděli 1. března Velkou pardubickou cross country. Čeká nás 60 závodů, což je oproti loňsku o jeden závod méně. Zajímavou výzvou bude druhý červencový víkend - v sobotu bude Kralický Sněžník potichu a následující den Běh na Jeřáb... Budou nám chybět pardubické závody na dráze, Malá cena Monaka, Svitavský stýpl a náročný Kross okolo Žampachu s krásnými výhledy do krajiny. Tři závody se vrací. Z nich se nejvíce těším na Knířov, kde je příjemné prostředí a výborné palačinky. Budou tu i čtyři nové závody - Širokodolský kros, Sádecká pila, Českotřebovská trojka na dráze a kvalifikace na ME Peklák. Všem pořadatelům děkuji, že se do toho opět pustili a přeji jim ať vše dopadne podle jejich představ. Závodníkům přeji zdraví a hlavně radost z pohybu.